Ar atklāto treniņu izziņos Eiropas Sporta nedēļu Latvijā “Esi kustīgs. Esi vesels.”

Lai izziņotu Eiropas Sporta nedēļu Latvijā un informētu par iespējām tajā piedalīties ikvienam Latvijas iedzīvotājam, Latvijas Sporta federāciju padome aicina šī gada 22. jūlijā plkst. 13:00 Rīgas 49. vidusskolā, K. Valdemāra ielā 65, uz Eiropas Sporta nedēļas izziņošanas preses konferenci un tam sekojošu Noa Bootcamp vadītu atklāto sporta nodarbību.

Ne vien Eiropā, bet arī Latvijā fiziskās aktivitātes līmenis ir nepietiekošs. Eirobarometra aptaujas dati liecina – vismaz vienu reizi nedēļā ar sportu nodarbojas vien 31% Latvijas iedzīvotājiem, kamēr 36% sēžot pavada vairāk nekā 5,5 stundas dienā (Eirobarometra aptauja, 2013). Lai uzlabotu šī brīža situāciju Latvijā un aicinātu sabiedrību vairāk pievērsties aktīvam dzīvesveidam, no 17. līdz 23. septembrim Latvijā notiks Eiropas Sporta nedēļa.

Preses konferencē informēs par plānotajiem Eiropas Sporta nedēļas pasākumiem septembrī, izsludinās sociālo mediju kampaņu “Izaicini sevi!”. Jūlijā izziņos Latvijas pretendentus Eiropas balvai “#BeActive Award 2016” – no Latvijas izvirzot sportiskākos uzņēmumus, mācību iestādes un personības. Sekojošais 45 minūšu treniņš būs piemērots jebkuras fiziskās sagatavotības cilvēkiem un tam pieteikties varēs Facebook vietnē. Preses konferenci vadīs Latvijas Televīzijas žurnālists Reinis Ošenieks.

Preses konferencē piedalīsies:

  • Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji,
  • Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents Einars Fogelis,
  • Latvijas Olimpiskā komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis,
  • Sertificēta fizioterapeite, veselības un fitnesa studijas “Vingro Sev.lv” vadītāja Ieva Zvīgule.

Preses konferencē būs klāt un par saviem fiziski aktīvas dzīvošanas ieguvumiem stāstīs Eiropas Sporta nedēļas vēstneši, starp tiem:

  • Latviešu basketboliste Gunta Baško-Melnbārde,
  • Ielu sporta un kultūras kustības “Ghetto Games” aizsācējs Raimonds Elbakjans,
  • Aktieris, Latvijas futbola vēstnesis Andris Bulis,
  • Latvijas Olimpiskās komitejas Goda prezidents Vilnis Baltiņš,
  • Komponists Kārlis Lācis ar sievu Vinetu Vilisteri-Lāci,
  • Bijušais latviešu kalnu slēpotājs Jānis Ciaguns.

Plkst. 14:00 49. vidusskolas telpās būs iespēja piedalīties pirmajā #BeActiveLatvia kopīgajā sporta pasākumā – Noa Bootcamp vadītajā sporta nodarbībā. Treniņš ilgs 45 minūtes un to vadīs sporta treneri Diāna Melnace-Erdmane un Ivo Erdmanis. Šī sporta nodarbība būs piemērota jebkuram, iepriekš reģistrējoties Facebook vietnē  – nav nozīmes iepriekšējai fiziskajai sagatavotībai, atliek vien ņemt līdzi sporta apģērbu un nodrošināties ar apņēmību būt kustīgam. Reģistrēties var, sekojot saitei https://www.facebook.com/events/1781008415451601/ .

Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas ierosināta iniciatīva ar mērķi motivēt cilvēkus vairāk un biežāk kustēties, veicināt sportošanu un fizisko aktivitāti, kā arī – vairot izpratni par kustīguma ieguvumiem veselībai, darba spējām, vispārējai dzīves kvalitātei. Eiropas Sporta nedēļas mērķis ir veicināt nodarbošanos ar sportu un fiziskām aktivitātēm un vairot izpratni par to daudzajām priekšrocībām. Nedēļa ir paredzēta ikvienam – neatkarīgi no vecuma, kvalifikācijas vai fiziskās sagatavotības līmeņa. Šai nedēļai jāapvieno iedzīvotāji, valsts iestādes, sporta aprindas, pilsoniskās sabiedrības organizācijas un privātais sektors.