Vairāk kā 900 peldēšanas sporta cienītāji un veselīga dzīves veida atbalstītāji

Eiropas Sporta nedēļas noslēgumā, 29. septembrī, vairāk kā 900 peldēšanas sporta cienītāji un veselīga dzīves veida atbalstītāji no visas Latvijas vienojās kopīgā peldējumā, kura ietvaros veica 83 900 metrus garu peldējumu.

Rīgā Nakts Peldējums tika atklāts ar īpašu peldējumu – Ginesa rekorda labojuma mēģinājumu 100x100m stafetes peldējumā.  10 000m garajā stafetes peldējumā piedalījās sportisti no 12 valstīm (Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Moldovas, Čehijas, Izraēlas, Islandes, Austrijas un Portugāles), kas distanci veica vienā stundā 30 minūtēs un 28 sekundēs (1:30.28). Lai gan oficiālais pasaules Ginesa rekords (1:29.03) netika pārspēts, Eiropas sporta nedēļas noslēgumā paveiktais ir uzskatāms par pasaules rekordu olimpiskajā jeb 50m peldbaseinā.

Vakara turpinājumā peldbaseinā devās vairāk kā 600 rīdzinieku un pilsētas viesu, kas, peldot 50m vai 100m garu distanci, kopā nopeldēja vairāk kā 47 kilometrus. Salīdzinājumam, 2017.gadā Ķīpsalas peldbaseinā dalībnieki nopeldēja par 14 kilometriem mazāk.

Jāuzsver, ka arī šogad Rīgā peldējumu atklāja Nakts Peldējuma vēstneši un īpašie viesi – radio programmu vadītāja un producente Karmena Stepanova, pludmales volejbolists Edgars Točs, sporta žurnālists Lauris Lizbovskis, garo distanču skrējējs un arhitekts Dins Vecāns, aktrise Dārta Danēviča, žurnālists Kristaps Tālbergs, Latvijas radio ziņu dienesta vecākais redaktors Romāns Antonovičs, kā arī bijusī ASV izlases dalībniece, Olimpisko spēļu medaļniece Kimberlija Vandenberga.

Pasākumā iesaistīto dalībnieku rezultāti un foto apkopoti Nakts Peldējuma mājas lapā: www.naktspeldejums.lv

Pasākuma mērķis bija atgādināt par peldēšanu kā veselīgu un aktīvu fizisko nodarbi, taču, lai tas gada tumšajos mēnešos spētu ieintriģēt, speciāli šim notikumam tika domāts par īpašu baseina izgaismojumu, kas peldētājiem un arī skatītājiem padarīs šo pasākumu par vizuāli baudāmu un neaizmirstamu pieredzi.

Pasākums tika rīkots Eiropas Sporta nedēļas ietvaros ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstu.  Pasākuma organizatori izsaka pateicību par veiksmīgo sadarbību arī Ķīpsalas Peldbaseinam, Ventspils Olimpiskajam centram, Daugavpils olimpiskajam centram, kā arī skaņas un gaismas tehnikas profesionāļiem A-Sound.