Mairis Briedis peldēt iemācījies, lai kļūtu spēcīgāks ringā

Mairis Briedis peldēt iemācījies, lai kļūtu spēcīgāks ringā

Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis medijiem atklājis, ka attiecības ar peldēšanu visu viņa dzīvi ir bijušas sarežģītas – peldēšanas māku viņš kārtīgi apguvis tikai pirms pāris gadiem. Tagad peldēšana ir neatņemama sportista treniņu sastāvdaļa  – gatavojoties nākamajai lielajai cīņai viņš uz peldbaseinu dodas trīs reizes nedēļā.

«Viena lieta ir, ka tu iekāp ūdenī un mazliet paplunčājies, bet pavisam kas cits, kad peldi intensīvi un pareizi. Pirms diviem gadiem nemācēju lāgā peldēt. Es vienkārši nepeldēju,» žurnālam «Privātā Dzīve» atklāja Briedis.

Tikai trenera dēļ viņš savu sportisko aktivitāšu sarakstā iekļāva arī peldēšanu – gatavojoties nākamajai lielajai cīņai viņš uz peldbaseinu dodas trīs reizes nedēļā.

Teorētiski Mairis zina, kā visam jānotiek peldēšanas laikā, bet praktiski ne vienmēr izdodas pareizi peldēt, kā nekā Mairis ir drošs – bokseri nav radīti peldēšanai. Profesionāli peldētāji prot gulēt uz ūdens, turpretī Mairis grimst, tāpēc treniņos izmanto dažādus palīglīdzekļus, kas ļauj labāk strādāt ar ķermeņa augšdaļu. «Es ilgu laiku ūdenī jutos kā laiva, kurai izmests enkurs: kāds mēģina stumt, taču tā ne pa kam nekust uz priekšu,» intervijā ar žurnālu joko bokseris.

Tāpat viņš izdevumam pastāstīja, ka sava mūža laikā ir slīcis divas reizes. Bērnībā viņš pazaudēja pamatu zem kājām plunčāšanas laikā un tika izglābts, pateicoties tētim, savukārt otrajā reizē, arī bērnu dienās, viņa dzīvību apdraudēja kāds draugs, kurš centās paglābties no slīkšanas, apķeroties ap Mairi.

Kā zināms, Brieža nākamais pretinieks ir Kubas bokseris Maiks Peress – abu cīņa notiks vienlaicīgi ar Nakts peldējumu – šī gada 30. septembrī. Ja šī diena Mairim būtu brīva, kas zina – varbūt arī viņu varētu sastapt Nakts peldējumā. Lai vai kā, viens ir skaidrs – ja peldēšana palīdz Mairim, tad tā noteikti palīdzēs arī Tev! Tiekamies Nakts Peldējumā