VIII Nakts peldējumā pulcējas teju 400 dalībnieku

Aizvadītajā sestdienā, 24.septembrī, Eiropas Sporta nedēļas ietvaros teju 400 aktīva dzīves veida piekritēju Rīgā, Valmierā un Siguldā pulcējās peldbaseinos, lai piedalītos VIII Nakts peldējumā, kopā nopeldot 407 kilometru.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šoreiz katrs nakts peldējuma dalībnieks devās 30 minūšu ilgā peldējumā – sev piemērotā stilā un tempā cenšoties nopeldēt pēc iespējas garāku distanci. Šāds jauns izaicinājums pulcēja gan ģimenes ar gados jauniem peldētājiem, gan peldēšanas entuziastus un profesionālus sportistus, kuru vidū bija arī vairāki Latvijas vadošie peldētāji.

Tieši Rīgā pulcējās viskuplākais dalībnieku skaits, kas attiecīgi arī nopeldēja trešdaļu no visā Latvijā uzskaitītajiem kilometriem – 249.9 kilometrus. Starp teju 220 Ķīpsalas peldbaseinā notiekošā pasākuma apmeklētājiem vislabāko rezultātu uzrādīja Alise Locāne un Roberts Gūtmanis, abiem pusstundā pieveicot 2200m.

Tikmēr valmierieši šoreiz atzīmējās ar labāko sniegumu – Latvijas jauniešu izlases dalībnieks Alberts Hmeļevskis 30 minūtēs spēja nopeldēt 2.5 kilometrus, bet Reds Rullis un Emīls Skrabis konkrētajā laika posmā pieveica par 100m mazāk. Nikola Amēlija Vīksna sasniedz 2150m atzīmi, kas bija labākais rezultāts starp valmierietēm.

Kopumā Valmierā Nakts peldējumā piedalījās 103 dalībnieki, kas, pulcējoties četrās dažādās meistarības grupās, nopeldēja 93 kilometrus

Savukārt Siguldā šoreiz pulcējās 60 peldēšanas cienītāji un viņu vidū visvairāk baseinu nopeldēja brāļi Veģeri – Francis Daniels un Maksis no baseina izkāpa pēc 2250 nopeldētiem metriem. Starp dāmām visgarāko distanci pusstundā pieveica Anete Anspoka (1850m).

Nakts peldējums tiek rīkots Eiropas Sporta nedēļas ietvaros ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Siguldas novada domes un Valmieras novada domes finansiālu atbalstu.